Aktualności

Skrót informacyjny z sezonu letniego 2012r.
Nasze wyniki:
• Patryk Zduńczyk 4,90m rekord życiowy
• Karol Górski 4,20m rekord życiowy
• Malika Jachimczyk 2,40m rekord życiowy
• Maciej Łempicki 2,40m rekord życiowy
• Daria Rosiewicz 3,00m
Gratuluję nowych rekordów życiowych!
Najważniejsze wydarzenia:
▪ Na początku maja Daria Rosiewicz wygrała Mistrzostwa Mazowsza Juniorów młodszych.
▪ Pierwsze starty w zawodach zanotowała Malika Jachimczyk. Jej najważniejszy start to Mistrzostwa Warszawy Młodzików, gdzie zdobyła IV miejsce.
▪ Na początku czerwca odbyły się Mistrzostwa Warszawy Juniorów Młodszych. Karol Górski zajął I miejsce a Daria Rosiewicz II miejsce.
▪ Patryk Zduńczyk wystartował w Mistrzostwach Polski Seniorów w których zajął VII miejsce z wynikiem 4,50m.
▪ Podczas wakacji byliśmy na dwóch obozach sportowych. Pierwszy był w COS w Spale 02-11 lipca a drugi w COS w Cetniewie 16-29 sierpnia. Oba były bardzo udane. Pogoda nam dopisała. Była wspaniała atmosfera zarówno podczas treningów jak i czasu wolnego.
▪ Zaraz po pierwszym obozie swój najważniejszy start miał Karol Górski. Wystąpił w Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Krakowie. Po szczęśliwych eliminacjach (3,90m) dostał się do finału w którym skoczył 4,20m i poprawił swój rekord życiowy o 20cm. Zajął znakomite IV miejsce.
▪ Na początku września odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Radomiu w których Patryk Zduńczyk zajął V miejsce wynikiem 4,40m.
▪ Niestety z powodów pechowych kontuzji Malika i Daria nie wystartowały na swoich Mistrzostwach Polski.

26.02.2012
Sezon startów halowych 2012 rozpoczął się na początku stycznia. Startowaliśmy na dwóch mitingach w Warszawie i na trzech w Spale. Najważniejsze wyniki sezonu to:
Patryk Zduńczyk 4,70m
Karol Górski 3,60m
Daria Rosiewicz 3,30m
Ola Łabędź 2,40m
Gabrysia Szymańska 2,00m
Do najlepszych startów możemy zaliczyć:
1. Srebrny medal Darii Rosiewicz na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Spale z wynikiem 3,30m. Gratulacje.
2. Pierwszy start w zawodach młodziutkiej Gabrysi Szymańskiej, która zaliczyła 2,00m. Bardzo cieszymy się z jej wyniku. Gratulacje.
3. Nowy halowy rekord życiowy Patryka Zduńczyka podczas Mistrzostw Seniorów w Spale. Wynik 4,70m uplasował go na IX miejscu. Gratulacje.
W drugiej połowie stycznia byliśmy na obozie w Spale. Trenowaliśmy na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Wszyscy Zawodnicy ćwiczyli z dużym zaangażowaniem. Po raz pierwszy na obóz sportowy pojechały nasze nowe młode zawodniczki Gabrysia i Marika. Sprawowały się wzorowo i teraz czekamy na ich sukcesy w lecie. Obecnie przed nami bardzo dużo pracy. Zaczynamy przygotowywać się do sezonu letniego. Patryk jedzie na obóz do Zakopanego, a Karol do Kościeliska z zaprzyjaźnionymi Trenerami. Dziewczęta zostają w Warszawie i będą trenować równie ciężko. Życzymy Wszystkim wytrwałości.

3.12.2011
Wydaliśmy kalendarzyk listkowy na 2012 rok :)

zainteresowanych otrzymaniem kalendarzyka proszę o kontakt

listopad 2011
Trwają przygotowania do sezonu halowego. Wszyscy ciężko pracują i z niecierpliwością czekają na efekty. Pierwswze zawody zaraz po Nowym Roku.

03.10.2011
W dniach 1-2 października odbyły się w Kielcach Mistrzostwa Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego). Wystartowała w nich nasza zawodniczka Daria Rosiewicz. Jej występ okazał się bardzo udany. Konkurs dostarczył nam wiele emocji. Daria pokonała 3,00m i 3,10m dopiero w trzeciej próbie, więc było bardzo nerwowo. Wysokość 3,20m zaliczyła za pierwszym podejściem, co zapewniło jej drugie miejsce. Udało jej się też czysto przejść nad poprzeczką zawieszoną na wysokości 3,30m i potwierdzić swoją wysoką formę sportową. Ostatecznie Daria zdobyła srebrny medal. Wynik ten zasługuje na dodatkową pochwałę, ponieważ Daria przez pierwszą część sezonu nie skakała z powodu poważnie skręconej nogi. Dopiero we wrześniu wróciła do skakania i już w czwartym starcie w sezonie musiała sprostać zawodom rangi mistrzowskiej. Z czego wywiązała się rewelacyjnie. Wielkie brawa i ogromne gratulacje dla Ciebie Daria !!! Teraz czekamy na jeszcze więcej i trzymamy kciuki!!!

24.09.2011
W ostatnią sobotę września zawody na Warszawskim AWFie były dla nas bardzo udane. Ola wyrównała życiówkę 2,40m. Patryk ze skróconego rozbiegu uzyskał wynik 4,60m i minimalnie strącił 4,80m (rekord życiowy). Na specjalne wyróżnienie zasługuje wynik Darii Rosiewicz, która poprawiła swój rekord życiowy aż o 30cm skacząc 3,30m. Ten wynik wywindował Darię na drugą pozycję w Polsce najlepszych rezultatów w tym sezonie w kategorii Młodziczek. Jest to bardzo optymistyczny prognostyk przed Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się w najbliższy weekend w Kielcach. Gratulujemy!

12.09.2011
W ostatni weekend na warszawskim Orle odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików podczas których świetnie zaprezentowała się Daria Rosiewicz skacząc 3,00m. Tym skokiem ustanowiła swój nowy rekord życiowy i wygrała zawody. Ogromne Gratulacje. Na drugim miejscu uplasowała się Kamila Śladowska wynikiem 2,40m. Brawo Dziewczyny!

04.09.2011
Dzisiaj odbyły się pierwsze zawody drugiej części sezonu. Startowali Patryk, Karol, Daria i Ola. Karol skoczył 3,70m ustanawiając rekord życiowy. Gratulacje! Patryk niestety nie zaliczył żadnej wysokości. Ola skoczyła 2,20m z bolącą nogą. Natomiast Daria pokonała 2,60m. Dla Darii był to pierwszy start w sezonie po długiej przerwie poświęconej na leczenie skręconej nogi. Jak już wcześniej wspomnieliśmy jest to dla niej najważniejsza część sezonu, gdyż przygotowuje się do Mistrzostw Polski Młodzików które odbędą się w dniach 1-2 października w Kielcach.

27.08.2011
W dniach 15-26.08 mieliśmy obóz w Cetniewie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Na tym zgrupowaniu byli tylko Daria i Karol pod opieką Trenera Gębskiego. Reszta grupy trenowała w Warszawie. Był to okres bezpośredniego przygotowania do drugiej części sezonu. Przed nami jeszcze 4 starty w zawodach. Najważniejsze z nich to Mistrzostwa Polski Młodzików do których szykuje się Daria Rosiewicz.

14.08.2011
W dniach 11-13.08. odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Bydgoszczy, w których mieliśmy jednego reprezentanta Patryka Zduńczyka, który skoc zył 4,30m zajmując IX miejsce. Patryk drugi raz w swojej karierze startował w najważniejszych zawodach w kraju i tym razem było trochę lepiej niż rok temu.

25.07.2011
Kolejnym ważnym wydarzeniem były Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Płocku które odbyły się w dniach 22-24.07. Wystartowali w nich Karol Górski i Marcin Wolski zajmując odpowiednio 12 i 18 miejsce. Było to dla nich pierwsze przetarcie się w tak ważnej imprezie.

16.07.2011
W dniu dzisiejszym wystartowaliśmy w zawodach na AWFie. Start okazał się bardzo udany. Patryk Zduńczyk ustanowił rekord życiowy skacząc 4,80m. Również Ola Łabędź skoczyła życiówkę 2,40m, a Karol wyrównał pokonując 3,60m. Wszystkim gratulujemy!!!

15.07.2011
W terminie 04-14.07. byliśmy na obozie w Spale w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Trenowaliśmy 2 razy dziennie z dużą ilością treningów technicznych. Wszyscy Uczestnicy znacząco poprawili się w sposobie skakania i tym samym udało nam się zrealizować założenia obozowe.

03.07.2011
W dniach od 2 do 3 lipca odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Gdańsku, w których startował Patryk Zduńczyk zajmując VIII miejsce wynikiem 4,40m.

20.06.2011
Późnym popołudniem w sobotę 18.06. na Warszawskim AWF-ie skakaliśmy po raz ostatni w pierwszej części letniego sezonu. Bardzo dobrze zaprezentował się Marcin Wolski pokonując z ogromnym zapasem poprzeczkę zawieszoną na wysokości 3,60m ustanawiając swój nowy rekord życiowy – ogromne gratulacje!!! Udanym startem może pochwalić się również Patryk Zduńczyk, który po raz kolejny wyrównał swój rekord życiowy 4,60m i minimalnie strącił 4,80m. Teraz Patryk może spokojnie przygotowywać się do swojego najważniejszego startu w sezonie na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Gdańsku 02.07

12.06.2011
W sobotę na Pikniku Olimpijskim na specjalnie przygotowanym podeście wśród tłumu przypatrujących się ludzi rozegrany został konkurs skoku o tyczce. Zawody te były jednocześnie Mistrzostwami Warszawy Jun. i Jun. mł. W kategorii Jun. Mł. Marcin Wolski zajął I miejsce skacząc 3,40m. W tej samej kategorii wśród dziewczynek Ola łabędź osiągnęła wynik 2,30m i uplasowała się na IV miejscu. Natomiast Patryk Zduńczyk skoczył 4,60m zdobywając III miejsce. I naprawdę mało mu brakowało aby pokonać 4,80m i wygrać zawody. Impreza była bardzo udana.

09.06.2011
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników skoku o tyczce na XII Piknik Olimpijski 11 czerwca na warszawskim Żoliborzu w parku Kępa Potocka w godzinach 12.00-18.30. Po raz pierwszy odbędzie się konkurs skoku o tyczce – Mistrzostwa Warszawy Jun. i Jun. Mł. Dziewczynki będą startować o godz. 12.00, a chłopcy o 14.00. Będzie można przyjrzeć się tej pięknej konkurencji, porozmawiać z trenerami i dowiedzieć się wszystkiego na temat skoku o tyczce. Podczas tegorocznego pikniku zaplanowanych jest wiele niecodziennych atrakcji. Zagoszczą dyscypliny, które znajdują się w programie igrzysk olimpijskich. Będzie można spotkać się z gwiazdami sportu i olimpijczykami. Impreza zapowiada się bardzo interesująco z mnóstwem przygód sportowych dla wszystkich w każdym wieku.

06.06.2011
W weekend na warszawskim AWFie wystartowało trzech naszych reprezentantów Ola, Patryk i Marcin. Pierwszego dnia rywalizowali chłopcy. Marcin Wolski wyrównał swój rekord życiowy 3,40m z ogromnym zapasem (rokując na przyszłość szybką poprawę). Patryk zaliczył 4,20m też z dużym zapasemJ. Drugiego dnia startowała Ola skacząc życiówkę 2,30m – Gratulacje!!! W tym dniu Patryk Zduńczyk startował w skoku wzwyż i pokonał poprzeczkę na wysokości 170cm.

30.05.2011
Skoki trenujemy od najmłodszych lat :)

Czekając na kolejne wysokości w konkursie skoku o tyczce Patryk Zduńczyk zaliczył dodatkowo szybki konkurs skoku w dal, w którym ustanowił swoją życiówkę skacząc 6,01m – Gratulacje!

29.05.2011
W sobotę 28.05. odbyły się zawody na Warszawskim Orle. Dla Młodzików były to Mistrzostwa Warszawy. Kamila Śladowska zajęła II miejsce. Pierwszy raz startował brat Karola Mikołaj Górski, który zaliczył wysokość 2,10m i zajął VII miejsce. Niestety faworytka zawodów Daria Rosiewicz nie mogła wystartować powodu skręcenia nogi. Patryk przełamał swoją złą passę skacząc 4,10. I widać było, że w tym roku będzie skakać dużo wyżej …

23.5.2011
Z początkiem maja rozpoczęliśmy letni sezon startowy. Jesteśmy już po trzech mitingach, ale nie mamy się jeszcze czym specjalnie pochwalić. Gratulujemy Oli Łabędź, naszej nowej zawodniczce, która rozpoczęła swoją przygodę ze skokiem o tyczce wynikiem 2,20m. Inne nasze tegoroczne najlepsze wyniki: Zosia Nowakowska 3,20m, Marcin Wolski 3,40m, Karol Górski 3,60m. Cały czas czekamy na dobry występ Patryka Zduńczyka oraz na powrót do zdrowia Darii Rosiewicz po skręceniu kostki.

31.3.2011
trening w hali Skry, w akcju Patryk Zduńczyk

22.3.2011


trening na AWF

Trening dla Sandry

ŚRODA 09.03
Elementy techniki w marszu i oporze
Odwałowce: waga, guma, pulling po 3x5 (przy asekuracji Patryka)
Wyskoki RR przez poprzeczkę ok. 10x
Kółka zamachy 3x5
Scyzoryki na drabince 3x10
Drążek siłówka 3x
Lina 2x

PIĄTEK 11.03
Vincenzo: 1. kołyska P 3x10, 2. kołyska T 3x10, 3. obroty na materacu 3x5, 4. stanie na RR 3x10sek, 5. wyjazdy na kółkach 3x10, 6. pompki 3x10, 7. luzowanie 3x10, 8. wyciskanie w półstaniu na RR na szczebelkach 3x10
Brzuch z krążkiem 3x20
Brzuch z krążkiem ze skrętem 3x20
Grzbiet skrzynia NN do góry 3x20
Brzuch boczny 3x20
Wspięcia na stopę 3x25 (L i P)
Scyzoryki na drabince 3x10
Drążek siłówka 2x
Lina 2x

Treningi dla Zosi, Patryka i Młodych

ŚRODA 09.03
SIŁA SPECJALNA
Elementy techniki w marszu i oporze
Wskoki na linę 10x
Odwałowce: waga 3x5, guma 3x5, pulling 3x5
Zamachy na kółkach 3x5
Wyskoki z RR przez poprzeczkę ok. 10x
Vincenco 3x (kołyski, pompki, kółko, stanie na RR, luzowania, wyciskanie na szczebelkach w półstaniu na RR)
Drążek siłówka 2x
Lina 2x

CZWARTEK 10.03
Bieg 5min
Rozciąganie, wypad długi 40x
Patryk i Zosia: 6x350m
Młodzi: 6x1min
W przerwach
1. wypad krótki 40x
2. marsz dynamiczny 40powt.
3. marsz w podskoku 40powt.
4 i 5. odpoczynek
Na koniec rozciąganie

PIĄTEK 11.03 SIŁA I SKOCZNOŚĆ
Skoki o tyczce z dwóch kroków ok. 10x
Jednoskok obunóż 5x
Trójskok obunóż 5x
Pięcioskok LP 5x
Pięcioskok LN 3x
Pięcioskok PN 3x
Pięcioskok LLPP 4x
Siła – tak jak w poniedziałek 07.03
Po sile dla Patryka i Zosi:
Wypady ze sztangą w marszu 3x20powt.
Marsz dynamiczny ze sztangą z przeskokiem 3x30powt.
Po sile dla Młodych:
Podskoki zmienne 4x
Na koniec Wszyscy:
Przebieżki 4x
Drążek siłówka 2x

SOBOTA 12.03
Bieg 5min i rozciąganie
Skip C 50m 1x
Bieg 10x100m
Przerwy: 1. Skip D
2. Skip A
3. Skip CDAB ciągiem
4.Wieloskok sprinterski
5,6,7,8,9 odpoczywamy
Na koniec rozciąganie

PONIEDZIAŁEK 07.03
Siła (dla Patryka), Młodzi robią swoją siłę 3x
Rwanie 4x4
Przysiad 4x5
Wyciskanie 3x5
Dwugłowe 3x20 (guma)
Przenosy 3x8
Wspięcia na stopie 3x20
Brzuch ze skrętem 3x20
Grzbiet 3x30 (skrzynia, wznosy nóg)
Wypady w miejscu ze sztangą 3x16
Siła biegowa dla Wszystkich:
Marsze przez płotki z piłką z przodu 4x przez środek, 4x na bezkrok
Skipy z piłką z przodu C1x, D1x, A1x, CDAB1x
Przebieżki z piłką 4x (piłka z przodu do góry)
Drążek 3x (cała siłówka)

WTOREK 08.03
Bieg 3x10min
Przerwy: 1. rozciąganie
marsze dynamiczne 100powt.
2. marsze dynamiczne 100powt.

Trening dla Sandry:
Wyciskanie poziom 4x(10/8/6/4)
Wyciskanie pion 4x5
Przenosy 4x10
Wznosy sprzed brzucha do pionu z krążkiem 4x10
Przenosy boczne z krążkiem 4x10
Rozpiętki na plecach 4x15
Rozpiętki na brzuchu 4x15
Brzuch ze skrętem z krążkiem 4x20
Grzbiet (skrzynia, wznosy nóg) 4x15
Drążek siłówka 3x
Lina 2x

Treningi na kolejne dni pojawią się dzisiaj wieczorem.

02.03.2011
W dniu wczorajszym ukazał się marcowy numer magazynu „Victor gimnazjalista” a w nim artykuł o naszym Karolu „Moja pasja: Poprzeczka musi wisieć wysoko!” – zapraszamy do lektury!

28.02.2011
Właśnie wróciliśmy z obozu w Bydgoszczy. To były ciężko przepracowane dwa tygodnie ferii zimowych. Mieliśmy po dwa treningi dziennie. Bardzo dużo skakaliśmy o tyczce. Równocześnie wykonywaliśmy sporo elementów techniki i gimnastyki Takie były założenia obozu. I nasz cel udało się zrealizować w 100%. Mieliśmy do dyspozycji wszystkie obiekty Zawiszy Bydgoszcz, w tym halę sportową wraz z zeskokiem i ogromną ilością urządzeń do treningu tyczkarskiego oraz salę gimnastyczna profesjonalnie wyposażoną. Udało nam się przeprowadzić jeden trening pod okiem Trenera Kadry Polski Juniorów Romana Dakiniewicza. Trener bardzo chętnie podzielił się z nami swoją wiedzą i z ogromnym zaangażowaniem wyłożył nam tajniki naszej konkurencji (Bardzo dziękujemy!!!). Podpatrywaliśmy treningi naszych czołowych tyczkarzy w Polsce – Pawła Wojciechowskiego (5,86m) i Łukasz Michalskiego (5.80m). Podczas obozu mieliśmy szczęście oglądania Mitingu Pedros Cup i obejrzenia naszych najlepszych tyczkarek Ani Rogowskiej i Moniki Pyrek oraz Rosjanki Świetłany Fieofanowej. Miting zrobił na nas ogromne wrażenie. Ostatnią atrakcją obozu był wyjazd do Spały na Mistrzostwa Polski Weteranów gdzie startował nasz trener Andrzej. Skoczył 4.02m i wygrał złoty medal. Oj, działo się naprawdę się działo.

16.2.2011
Trening dla Zosi i Patryka na okres ferii
ŚRODA 16.02, WTOREK 22.02
Bieg 3x10min
Przerwy: 1. rozciąganie
marsz w wypadach 3x40powt.
2. marsze dynamiczne 3x40powt.
CZWARTEK 17.02, ŚRODA 23.02 – SIŁA
Rwanie 4x4
Przysiad 4x6
Wypady 3x10
Dwugłowe 3x12
Brzuch 3x10 (skośna ławka)
Grzbiet 3x10 (skrzynia)
Drążek 3x (cała siłówka)
PIĄTEK 18.02, CZWARTEK 24.02
Rozgrzewka: trucht 3min i rozciąganie
Bieg 6x400m
w przerwach marsze dynamiczne po 40powt.
NIEDZIELA 20.02, SOBOTA 26.02
Rozgrzewka: trucht 3min i rozciąganie
Dodatkowo rozgrzewka sprinterska
Bieg 10x100m

Do roboty!!!!!!

05.02.2011
Już niedługo wyjeżdżamy na obóz sportowy podczas ferii zimowych w terminie 13-26.02.2011r. Jedziemy do Bydgoszczy, jednego z najlepszych ośrodków lekkoatletycznych w skoku o tyczce w Polsce, gdzie pracuje Trener Kadry Juniorów Roman Dakiniewicz (może uda nam się razem zrobić kilka treningów). Będziemy ciężko trenować i mieszkać na obiektach Zawiszy Bydgoszcz. Ogromną atrakcją wyjazdu będzie Halowy Mityng Pedros Cup 2011, który odbędzie się 16.02.2011r., jedno z największych wydarzeń lekkoatletycznych w Europie. W konkursie skoku o tyczce zobaczymy nasze najlepsze reprezentantki Monikę Pyrek i Annę Rogowską, Brazylijkę Fabianę Murer, Rosjankę Swietłanę Fiełofanową oraz tegoroczną liderkę światowych list (4.65 m) Niemkę Silke Spigelburg. Zatem wyjazd zapowiada się bardzo interesująco.

22.01.2011
Wyniki zawodów na AWF-ie: Patryk Zduńczyk 4,50m (I miejsce), Karol Górski 3,30m (I miejsce - pierwszy raz skakał w kolcach), Daria Rosiewicz 2,80m (I miejsce).

16.01.2011
W drugim dniu startów rewelacyjnie spisała się Daria Rosiewicz, która pokonała poprzeczkę na wysokości 2,90m. Jest to jej rekord życiowy poprawiony aż o 30cm. Wielkie GRATULACJE!!! Jednocześnie jest to jeden z lepszych wyników w Polsce w jej kategorii wiekowej.

15.01.2011
W dzisiejszych zawodach mieliśmy debiutanta Marcina Wolskiego, który spisał się bardzo dobrze. Podczas jego występu było wiele emocji. Zaczynał od 2,20m a skończył aż na 2,90m. I tą właśnie wysokość pokonał w trzeciej próbie. Pokazał, że potrafi walczyć i wykazał się dużym zacięciem sportowym. Gratulacje! Pierwszy raz na hali skakał Karol Górski, który potwierdził swój talent skacząc 3,30m i niewiele strącając 3,50m. Patryk Zduńczyk pokonał 4,30m i powoli się rozkręcaJ. Więc z nadzieją czekamy na kolejne starty.

12.01.2011
Rozpoczął się sezon startów halowych. Najbliższe zawody w skoku o tyczce w których będziemy brać udział odbędą się:
-15.01 (sobota) godz. 13.00 hala AWF konkurs mężczyzn
-16.01 (niedziela) godz. 13.00 hala AWF konkurs kobiet
-22.01 (sobota) hala AWF konkursy kobiet i mężczyzn, godzina zostanie podana w następnym tygodniu.
SARDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY

1.01.2011
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2011. Niech ten rok będzie wspaniały, aby Nasze marzenia się spełniały i plany realizowały. Niech będzie dla nas szczęśliwy, niech przyniesie rekordy życiowe i sukcesy sportowe. Niech będzie dla nas dobry i we wszystkim szczodry. Wysokich lotów… :)

TRENINGI W OKRESIE 31.12.2010. – 09.01.2011.

PIĄTEK – SIŁA (Skra 12.30)
Rwanie 4,3,2,1
Półprzysiad 3x5
Wyskoki z półprzysiadu 2x5
Przeskoki 2x10
Podskoki pionowe 2x10
Brzuch, ławka skośna 2x10
Dwugłowe 2x10
Wyciskanie 5,4,3
Drążek siłówka (odwały, itp…)
Marsze na płotkach z piłką lekarską
Skip z piłką lekarska (C 1x, A 2x)
Skipy C, D, A, B po 1x
Bieg z piłką 3x
Bieg bez piłki 1x

SOBOTA, NIEDZIELA – ODPOCZYNEK

PONIEDZIAŁEK – SIŁA (Skra 16.00)
Rwanie 4,3,2,1
Półprzysiad 3x5
Wyskoki z półprzysiadu 2x5
Przeskoki 2x10
Podskoki pionowe 2x10
Brzuch, ławka skośna 2x10
Dwugłowe 2x10
Wyciskanie 5,4,3
Drążek siłówka (odwały, itp…)
Rzuty piłką lekarską:
w tył 5x
do przodu 5x
zza głowy 5x
pionowe z łapaniem 2x5
skipy C, A, D ze sztangą małą po1x
bieg ze sztangą 3x
bieg bez sztangi 1x
podskoki zmienne ze sztangą 2x

WTOREK – SPRAWNOŚĆ (Skra 16.00)
Drążek (ćwiczenia zamachowe, siłówka)
Ćwiczenia Vincenzo
Wyskoki z rąk przez poprzeczkę
Wyskoki z półtyczką na materac 3x5

ŚRODA – TECHNIKA (AWF 17.30)
Na koniec bieg 4x40m ( 1x na maxa, 3x z przyspieszeniami 25m)

CZWARTEK – ODPOCZYNEK

PIĄTEK – POBUDZENIE SIŁOWE (Skra 16.00)
Rwanie 2x4
Półprzysiad 2x5
Wyskoki z półprzysiadu 1x5
Wyskoki pionowe 1x5
Podskok zmienny za sztangą 2x
Przebieżka 2x

SOBOTA – ODPOCZYNEK

NIEDZIELA – START W ZAWODACH!!!

24.12.2010
Wszystkim Tyczkarkom i Tyczkarzom życzymy zdrowych, pogodnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych wymarzonych prezentów po choinką.

Wesołych Świąt!

10.11.2010
Witam po krótkiej przerwie. Obecnie jesteśmy w trakcie okresu treningu przygotowania ogólnego. Już niedługo zaczynamy okres przygotowania ukierunkowanego. Sezon halowy zbliża się szybko i teraz systematyczność w treningu będzie kluczowa w osiągnięciu sukcesów na styczniowych zawodach. Do tej pory zawodnicy biegali dużo w terenie. Obecnie będziemy już powoli przechodzić coraz mocniej w trening techniczny. Zaczynamy skakać i aby jak najwyżej.

26.9.2010
W dniach 25-26.09.2010r. odbyły się Mistrzostwa Polski w Toruniu. Wystartowali: Karol, Kamila i Daria. Pierwszego dnia startował Karol i zrobił niesamowitą niespodziankę. Osiągnął wynik 3,40m poprawiając swoją życiówkę aż o 60cm. Ale to jeszcze nie wszystko. Swoje wysokości zaliczał w pierwszych próbach i dzięki temu zajął rewelacyjne uwaga!!! IV miejsce, pokonując wielu wyżej notowanych wcześniej kolegów. WIELKIE GRATULACJE. KAROL JESTEŚ WIELKI!!! (tym bardziej, że Karol trenuje tyczkę dopiero od 6 tygodni) W niedzielę startowały Daria i Kamila. Dziewczyny bardzo się stresowały i zajęły XI i VIII miejsce skacząc odpowiednio 2,50m i 2,70m. Kamila skoczyła swoją wysokość z ogromnym zapasem. Niestety przy wysokości 2,90m. w trzech próbach popełniała te same błędy techniczne. Szkoda, bo ta wysokość dawała już medal. Daria była bardzo blisko skoczenia wyższej wysokości. Widać u niej ogromny postęp w umiejętnościach technicznych. Na szczęście nasze Dziewczyny również za rok będą startowały w kategorii młodziczek i wtedy na pewno pokażą swoje lwie pazury i zdobędą medale. W tym konkursie dostały swoją pierwszą lekcję startowania w tak ważnych zawodach.

13.9.2010
W weekend skakaliśmy na Stadionie Warszawskiego Orła. Młodzicy mieli bardzo ważny start Mistrzostwa Makroregionu Młodzików. Odnotowaliśmy poważne sukcesy. A mianowicie: I miejsce u kobiet zajęła Daria Rosiewicz wynikiem 2,50m i II miejsce u mężczyzn zajął Karol Górski wynikiem 2,80m. BRAWO!!! Niestety nie startowała nasza faworytka Kamila Śladowska, która rozchorowała się i nie była w stanie skakać. A nasi starsi zawodniczy zupełnie się nie popisali. Zarówno Patryk jak i Zosia nie zaliczyli żadnej wysokości

6.9.2010
Startowaliśmy dwa dni pod rząd 4-5.09. W sobotę startowali Młodzicy Daria 2,60m - rekord życiowy GRATULUJEMY!, Kamila 2,80m i Karol 2,60m. W niedziele dziewczyny powtórzyły wyniki, natomiast Karol skoczył 2,80m i minimalnie strącił trzy metry. W tym dniu startowali również Zosia i Patryk. Skakali z krótkich rozbiegów (10 kroków). Zosia skoczyła 3,00m, a Patryk nie zaliczył żadnej wysokości choć w rozgrzewce oddawał piękne skoki (typowy wypadek przy pracy).

1.9.2010
Zaczynamy ostatnią część sezonu. Przed nami od czterech do pięciu startów w zawodach. Dla Młodzików to okres ważnych startów: Mistrzostwa Makroregionu Młodzików (11.09 Warszawa) i Mistrzostwa Polski Młodzików (24-25.09 Toruń). A dla starszych zawodników to okres startów na luzie.

23.8.2010
Połowa obozu w Cetniewie już dawno za nami. Trenujemy pilnie. Każdy dzień zaczynamy od porannego rozruchu, a potem jeszcze dwa treningi przedpołudniem i popołudniu. Dużo biegamy od szybkości do wytrzymałości. W wolnych chwilach korzystamy z uroków Cetniewa: plaża, morze, słońce. Ładujemy akumulatory na wrzesień. I czas nam tak strasznie szybko mija, że aż trudno uwierzyć że zostało nam zaledwie kilka dni do końca.

12.8.2010
Obóz w Cetniewie tuż...tuż...Wyjeżdżamy w najbliższą sobotę 14.08 do 27.08. Zbiórka godz 5.15 rano na Dworcu Centralnym w hali głównej. Pamiętajcie aby wziąć ze sobą stroje kąpielowe, olejki do opalania, ale i dużo, dużo siły na treningi. Obóz ten będzie bezpośrednim przygotowaniem do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się pod koniec września w Toruniu.

03.08.2010
Coś o wakacjach. Już jakiś czas temu każdy dostał indywidualny plan treningowy. Proszę o pilną jego realizację, aby przygotować się do obozu w Cetniewie i bicia rekordów życiowych we wrześniu. Info w sprawie obozu wkrótce…

12.07.2010
Wieści z obozu w Spale. Nasze zgrupowanie powoli dobiega końca. Już teraz możemy powiedzieć, że potrenowaliśmy bardzo solidnie. Nasze młodziczki Kamila i Daria wykonały naprawdę kawał ciężkiej roboty i zasługują na duże słowa uznania. Bardzo dużo skakaliśmy o tyczce, biegaliśmy płotki, skakaliśmy w dal, pchaliśmy kulą, rzucaliśmy oszczepem i robiliśmy sporo ćwiczeń akrobatyczno gimnastycznych. Po obozie robimy krótką przerwę treningową po której każdy dostanie indywidualne zadania do realizacji przed naszym drugim obozem.

10.07.2010
Mistrzostwa Polski Seniorów za nami. Michał Różyc na rozgrzewce wyglądał bardzo dobrze a w konkursie niestety skoczył tylko 4,50 co dało mu 9 miejsce. Patryk Zduńczyk pierwszy start na tak poważnej imprezie zaliczył, ale niestety nie pokonał żadnej wysokości. Zjadła go trema i widok naszych najlepszych tyczkarzy w kraju. Za rok na pewno będzie lepiej!

07.07.2010
Dzisiaj naszemu Trenerkowi stuknął kolejny roczek. Sto lat!!!! Samych sukcesów z najlepszymi na świecie Tyczkarkami i Tyczkarzami.

1.7.2010
Wielkimi krokami zbliża się start naszego najstarszego zawodnika Michała Różyca na najważniejszych zawodach w kraju czyli Mistrzostwach Polski Seniorów w Bielsko Białej w dniach 8-10.07 Minimum na te zawody wypełnił również Patryk Zduńczyk, który po raz pierwszy ma szansę startu z najlepszymi tyczkarzami w Polsce.

30.6.2010
Wakacje rozpoczęte. Przed nami dwa obozy i dla niektórych jeszcze najważniejsze starty w sezonie. Na pierwsze zgrupowanie wyjeżdżamy 01.07. do COS w Spale. Będziemy tam ciężko trenować aż do 14.07. Potem robimy przerwę wakacyjną (indywidualne zadania treningowe) aby już 14.08 – 27.08 wyjechać na następny obóz do COS w Cetniewie. Będzie to szczególnie ważny obóz dla naszych młodziczek Darii i Kamili, które przygotowywać się będą do wrześniowych Mistrzostw Polski Młodzików w Toruniu.

28.6.2010
Podczas Mistrzostw Polski Juniorów Patryk wyrównał swój najlepszy rezultat na otwartym stadionie (4,50m) i zajął V miejsce. Wielkie Gratulacje.

26.6.2010
Dzisiaj rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Białymstoku na które zakwalifikował się Patryk Zduńczyk. Będzie startować w poniedziałek.Trzymamy za niego kciuki i życzymy mu powodzenia. Liczymy na dobry występ.

19-20.6.2010
W tym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Warszawy Młodzików. Miłym zaskoczeniem jest wygrana konkursu skoku o tyczce przez Karola Górskiego z Halinowa wynikiem 2,80m, który po raz pierwszy startował w zawodach. Specjalne gratulacje. W kategorii młodziczek złoto wywalczyła Kamila 2,60m, a srebro Daria 2,40m. Gratulujemy. Inne wyniki: Zosia 3,20m, Patryk 4,40m, Michał 4,60m.

13.6.2010
Hip hip hurra po raz kolejny!!! W niedzielnych zawodach Zosia Nowakowska ustanowiła swój rekord życiowy 3,40m. Patryk Zduńczyk skoczył swój najlepszy wynik w tym sezonie 4,50m a Daria i Kamila wygrały rywalizację wśród młodziczek skacząc odpowiednio 2,40m i 2,80m. Gratulujemy.

6.6.2010
Hip hip hurra!!! I jest kolejna życiówka: Kamila Śladowska skoczyła 3,0m. Jest to drugi wynik w tym sezonie w Polsce w kategorii młodzików. Pozostałe nasze wyniki: Zofia Nowakowska 3,20m, Patryk Zduńczyk 4,20m, Michał Różyc 4,60m. Całej trójce bardzo mało brakowało do uporania się z kolejnymi wysokościami, więc czekamy na więcej…

29.5.2010
Wyniki sobotnio-niedzielnych zawodów w skoku o tyczce rozegranych na warszawskim Orle: Kamila Śladowska (2,80m), Daria Rosiewicz (2,40m) oraz Zosia, Michał i Patryk – zerówki. Za tydzień musi być o niebo lepiej :)

24.5.2010
W ostatnią sobotę Zosia Nowakowska zdobyła brązowy medal w skoku o tyczce podczas Akademickich Mistrzostw Polski. Gratulacje.

23.5.2010
W niedzielnym mityngu na AWF-ie startowała tylko trójka z nas: Kamila i Daria wyrównały swoje rekordy życiowe z poprzedniego tygodnia. Bardzo mało brakowało aby je poprawiły… Patryk zaliczył wysokość 4.10m.

22.5.2010
Niestety Sandrze nie udało się w Moskwie. Mimo wszystko jesteśmy z niej bardzo dumni, że mogła brać udział w tak prestiżowych zawodach. Bezpośrednia konfrontacja z najlepszymi zawodniczkami z całej Europy jest dla Sandry nowym bardzo cennym doświadczeniem. I na pewno będzie procentować w przyszłości.

18.5.2010
Sandra Dziwiszek w dniach 21-23.05.2010r. w Moskwie będzie reprezentować Polskę podczas kwalifikacji europejskich do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Singapurze. Życzymy jej powodzenia i trzymamy kciuki!

16.5.2010
W dniu dzisiejszym w Mistrzostwach Mazowsza Jun. i Jun. mł. w kategorii Juniorów zawody wygrał Kamil Żewłakow z Warszawianki a srebro wywalczył Patryk Zduńczyk. Obaj pokonali wysokość 4.40m. Najlepszy wynik zawodów osiągnął Michał Różyc – 4.60m. Gratulacje.

15.5.2010
Sobotnie zawody dla naszych Zawodniczek wypadły bardzo dobrze. Zofia Nowakowska wygrała zawody wynikiem 3.20. A nasze najmłodsze tyczkarki skakały rewelacyjnie pobijając znacznie swoje rekordy życiowe: Daria Rosiewicz o 30cm zaliczając 2.40m i Kamila Śladowska o 50cm zaliczając 2.80m. Ogromne GRATULACJE!!!

13.5.2010
W najbliższy weekend odbędą się kolejne zawody. Tym razem na AWF-ie. W sobotę 15.05 godz. 15.00 startują kobiety (Sandra, Zosia, Daria i Kamila – skok o tyczce). A w niedzielę 16.05 godz.15.00 mężczyźni (Michał i Patryk – skok o tyczce). Serdecznie zapraszamy.

9.5.2010
Pierwsze w tym roku zawody na Orle. Startowali tyczkarze.

Rozpoczęcie sezonu na otwartym stadionie za nami. Tyczkarze po raz pierwszy w tym roku skakali na dworze. Start zostawiamy bez komentarza i czekamy na następny. Na pewno będzie progresja:)

8.05.2010
Wystartowała nasza strona........