Przemek Radkiewicz

trener II klasy (lekkoatletyka)

Urodziłem się i wychowałem w Wałczu na Pomorzu Zachodnim. W wieku 13 lat trafiłem na trening lekkoatletyczny i zostałem na nim do dzisiaj... Z tą różnicą że kiedyś trenerzy (Roman Stanikowski, Józef Knap, Edward Hatala) mówili mi co mam robić, teraz ja gonię do roboty innych.

Zdobyłem kilkadziesiąt medali mistrzostw Polski w skoku wzwyż i w dal we wszystkich kategoriach wiekowych, od młodzika po seniora. Moim największym sukcesem zawodniczym jest 10 m. w skoku wzwyż na XXVI Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku, gdzie pokonałem m.in. rekordzistę świata - Javiera Sotomayora z Kuby :)

Fakty i mity z przeszłości sportowej zaczynają mi się mieszać więc jak macie ochotę usłyszeć jakąś nieprawdopodobnie ciekawą historię, podejdźcie i poproście, chyba nie odmówię. Oto jeden z faktów: - mojego przyjaciela Andrzeja Gawendę poznałem w 1988 roku w Spale na jego 16-tych urodzinach więc sami widzicie że muszę być chyba starszy od warszawskiej starówki. A oto mit: - nieprawda że skacząc ważyłem 71 kg a dzisiaj 120. Wtedy ważyłem przynajmniej 71,3 a teraz co najwyżej 119,7. I jeszcze parę suchych faktów: Przemek Radkiewicz

Osobny akapit należy się na pewno człowiekowi któremu zawdzięczam w sporcie najwięcej. W 1987 roku przyjechałem do Warszawy by uczyć się w VII LO i trenować na Skrze. Tam poznałem mojego trenera - ś.p. Józefa Knapa. Burzliwa współpraca trwała niemalże do XXI wieku i tylko on - żyjący obecnie już tylko w anegdotach opowiadanych przez tych którzy go znali - mógłby powiedzieć jak wiele mu zawdzięczam (znając jego skromność pewnie by milczał...;)

Jestem bardzo zadowolony z tego że mogę pracować z tak wspaniałymi ludźmi jak moi zawodnicy i robić to co naprawdę lubię i chyba umiem...

I to nieprawda że młodzież jest coraz gorsza, po prostu niektórzy z nas przestali do niej należeć.

Zapraszam do kontaktu osobistego lub przez e-mail wszystkich miłośników skoków.
e-mail: przemek.radkiewicz@skacznaskrze.pl

 

Atlanta 1996 Warszawa 2010