Andrzej Gawenda

Jestem trenerem II klasy LA i instruktorem tenisa ziemnego. Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie uzyskując tytuł magistra wychowania fizycznego. Pracę trenerską rozpocząłem 6 lat temu w KS Orzeł Warszawa oraz równocześnie pracowałem jako nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Sportowych o profilu lekkoatletycznym. Od 2008 r. jestem związany z klubem RKS Skra Warszawa. A od 2009r. zostałem wytypowany na trenera współpracującego z Kadrą Polski Juniorów.

Od 28 lat jestem w sporcie. Kiedy miałem 9 lat zacząłem od tenisa ziemnego. Jak każdy chłopiec grałem w piłkę nożną, jeździłem na nartach i łyżwach. Jednak szybko zainteresowałem się lekkoatletyką i już w wieku 12 lat zapisałem się do szkoły sportowej o profilu LA. Do skoku o tyczce namówił mnie trener Ludomir Nitkowski i szybko zacząłem osiągać sukcesy w rywalizacji z rówieśnikami. Jako zawodnik reprezentowałem barwy KS Orzeł Warszawa. Zdobyłem 18 medali Mistrzostw Polski kolejno we wszystkich kategoriach wiekowych. Wielokrotnie reprezentowałem Polskę w zawodach międzypaństwowych. Mój rekord życiowy to 5,40m.

Pod koniec kariery zawodniczej mój trener sugerował mi, że powinienem zostać trenerem. Jednak zająłem się pracą trenerską dopiero po jego śmierci i nie zobaczył jak spełniają się jego oczekiwania. Dzisiaj mogę mu tylko dziękować, bo teraz nie wyobrażam sobie innej pracy. Jestem szczęściarzem, bo skok o tyczce to pasja mojego życia. Kiedy po raz pierwszy moi zawodnicy wystartowali w zawodach okazało się, że dostałem o wiele większy zastrzyk pozytywnej adrenaliny niż kiedy sam startowałem:-))). I tak jest za każdym razem do dzisiaj!!!

Teraz mogę chwalić się osiągnięciami swoich obecnych zawodników (więcej w zakładce Zawodnicy), jak i tych, którzy skończyli już przygodę ze sportem np.: Magdalena Janicka (czterokrotna medalistka Mistrzostw Polski Jun. i Jun. mł.), Szymon Starzyki (III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików), Kuba Świeczka, Michał Wójcik, Max Lange i inni (wielokrotni finaliści Mistrzostw Polski). A jedna z moich pierwszych zawodniczek Sonia Grabowska (dwukrotna Mistrzyni Polski Juniorów) kontynuuje karierę sportową na stypendium sportowym w Stanach Zjednoczonych.

Chciałbym aby moi zawodnicy uzyskiwali coraz lepsze rezultaty i spełniali swoje marzenia. A przez to też i moje.

kontakt:
0 501 732 133
e-mail: andrzej.gawenda@skacznaskrze.pl